Berberys pielęgnacja tej pięknej rośliny

berberys

Berberys pielęgnacja –  jest dość prosta

Berberys pielęgnacja – jest bardzo łatwa i głównie sprowadza się do tego, by roślinę uchronić przed szkodnikami i chorobami. Roślina ta potrafi tolerować lekko zanieczyszczone powietrze, a także nieco zasoloną glebę, jest też bardzo odporna na zmianę warunków pogodowych i dość szybko regeneruje się na przykład na skutek występowania zbyt niskich temperatur przyczyniających się do powstawania w niej ubytków. Poprawna pielęgnacja berberysa w zimie nie jest trudna.  Stąd też nie musimy osłaniać tej rośliny przed zimnem, lecz powinniśmy zwrócić uwagę na glebę, na której posadzimy naszą roślinę, a także stopień nasłonecznienia występujący w danym miejscu. Najlepsze miejsca to te, w które dostaje się najwięcej słońca – to spowoduje, że roślina będzie nam zdrowo rosła i wydawała pięknie pachnące kwiaty i zdrowe, smaczne owoce.

Przycinanie berberysa

W celu stosowania odpowiedniej profilaktyki i regulowania jej wzrostu powinno stosować się przycinanie tego pięknego, ozdobnego krzewu regularnie, a raz na kilka lat – dodatkowo, w celu tak zwanego odmładzania rośliny – zastosować przycinanie najstarszych pędów rośliny. Przycinania najlepiej jest dokonywać albo tuż po przekwitnięciu kwiatów, albo późną zimą, natomiast systematyczne odmładzanie rośliny najlepiej jest wykonać wczesną wiosną zanim na krzewie pojawią się liście.

Jak przycinać krzew

berberys

Berberysy są przepięknymi roślinami liściastymi, które chwytają za serca swym skromnych, choć niewątpliwie okazałym pięknem.

 Berberysy uatrakcyjniają każdy ogród o każdej porze roku, aż trudno zdecydować w której najskuteczniej –jak jest wiosną? Wtedy  krzewe ozdobne wypuszczają młode, świeżo zielone listki, latem, kiedy prezentują sobą gęsty i okazały pokrój, uzupełniony o rozwinięte kwiat

źródło: https://krzewyozdobne.net/pol_m_Drzewa-lisciaste-i-krzewy_Berberys-3184.html

Berberys możemy posadzić w naszym ogródku, ale także w donicach. W pierwszym przypadku krzew doskonale będzie radził sobie sam, pod warunkiem, że posadzimy go na odpowiedniej glebie.

W drugim koniecznym okazać się może nawożenie dokonywane wczesną wiosną, a także regularne nawadnianie rośliny.
Berberys najlepiej jest siać z nasion zasadzonych w ziemię jesienią. Jeżeli chcemy otrzymać odmianę z nowych.

Zima i przemrożenia nasion sprzyjają dobrym wschodom, a nowe rośliny pojawią się późną wiosną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.